ЯК РАЙРАДА РОЗПОДІЛИЛА 6 МІЛЬЙОНІВ

12 березня відбулася позачер­гова п’ята сесія Нікопольської районної ради VІІІ скликання.

На порядок денний було винесено наступні питання:

– Програма ресурсного забез­печення функціонування органів виконавчої влади Нікопольського рай­ону на 2021–2023 роки.

– Виконання районного бюджету за 2020 рік.

– Програма соціального забезпе­чення населення Нікопольського рай­ону.

– Затвердження Переліків першо­го та другого типів об’єктів оренди комунальної власності.

– Закриття «Районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді» Нікопольської районної ради.

– Перерахування залишків коштів з рахунку спеціального фонду Томаківської районної ради на раху­нок спеціального фонду Нікопольської районної ради.

Участь у сесії районної ради взяв новопризначений голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко, депутати дніпропетровської обласної ради від партії «Слуга народу» Андрій Палош, та Тамара Скорук.

Напередодні пленарного засідання, 10 березня, депутати розгля­нули проєкти рішень на постійних депутатських комісіях. Найбільше обговорень і зауважень точилося на­вколо проєкту рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2020 року Р № 20-2/VІІІ «Про районний бюджет на 2021 рік». Досяг­ти згоди депутати не могли довго, так як і в день сесії постійним депутатсь­ким комісіям знову довелося збира­тися, тому засідання розпочалося із запізненням.

Станом на 1 січня 2021 року у бюджеті районної ради утворився вільний залишок невикористаних з минулорічного бюджету коштів, розміром близько 6,2 млн грн, що і стало одним з основних приводів для скликання позачергової сесії.

МІЛЬЙОН НА РАЙОН

На депутатському дні було запро­поновано створити соціальну програ­му, завдяки якій жителі Нікопольського району, котрі опинились у складних життєвих умовах, матимуть можливість отримувати, за пропозиціями депутатів, матеріальну допомогу. Метою програми соціального забез­печення населення є надання додат­кових соціальних гарантій мешканцям Нікопольського району наступних категорій: пенсіонери, ветерани війни та праці, особи з інвалідністю, одинокі непрацездатні громадяни, внутрішньо-переміщені особи, інші особи, які пере­бувають у складних життєвих обстави­нах і потребують соціальної допомоги та підтримки.

На цей проєкт депутатам виділено із бюджету районної ради 1 мільйон гривень, що і становитиме фонд депутатської допомоги та 250 тисяч закладено програмами підтримки об’єднаних громад. Тобто кожен із 42-х депутатів районної ради, матиме більше 23 тисяч гривень, щоб допомог­ти своїм виборцям.

Порядок отримання допомо­ги людям, які опинилися в складних життєвих обставинах наступний:

– Людина звертається із заявою до депутата районної ради, надаючи при цьому необхідні документи, які підтверджують складну ситуацію.

– Питання буде розглянуто і за­тверджено (або не затверджено) комісією.

– Громадянин отримує виплати.

П’ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ  НА УТРИМАННЯ РАЙРАДИ ТА РДА

На цьому матеріальна допомога населенню Нікопольського району закінчується. 5, 16 млнільйонів гривень розділено на утримання Нікопольської районної ради (4,16 млн грн.) та Нікопольської райдержадміністрації (1 млн грн.)

Сюди входить заробітна плата працівникам районної ради (середня становитиме 10,042 грн), надбавки, матеріальні допомоги, премії, допла­та до мінімальної зарплати, нараху­вання на заробітну плату, обладнан­ня та інвентар, оплата послуг (типу охорона, зв’язок, інтернет, ремонт автомобіля, заправка вогнегасників, ремонт кондиціонерів і т. д.), витрати на відрядження, оплата комунальних послуг.

Загалом, на утримання районної ради у 2021 році піде 4 161 057 грн.

«Соромно в наші часи працівнику районної ради отримувати мінімальну заробітну платню», – зауважив на засіданні заступник голови районної ради Дмитро Бичков. Тому середній фонд оплати праці працівника районної ради встановлено на рівні 10 042 гривні.

Працівники райдержадміністрації також включені до цього списку.

На заробітні плати працівникам та покращення матеріально технічного забезпечення РДА виділили 1 000 000 гривень. Саме цей пункт ви­кликав розбіжність у думках депутатів, тому перед голосуванням Дмитро Бич­ков наголосив:

«Я вас дуже прошу поставитись з розуміння до питання надання допомо­ги адміністрації. Програму соціального захисту будуть реалізовувати саме їх працівники, ми будемо грузити додат­ковою роботою людей. Завжди район­на рада і РДА працюють пліч-о-пліч, в одному приміщенні…. Нам буде со­ромно працювати в одній будівлі, собі розподіляючи кошти, а іншим – не да­ючи».

Проект рішення «Про районний бюджет на 2021 рік» з поправками підтримали 24 районні депутати із 36 присутніх.

РАЙОННА РАДА ЧИ ОТГ?

Сьогодні у багатьох жителів на­шого району виникає питання, а чим займається такий орган як районна рада, адже у процесі децентралізації більшість повноважень ця установа передала утвореним на території ко­лишнього Нікопольського району гро­мадам?

Районна рада – представницький орган громадян, який останніми рока­ми втратив більшість своїх повнова­жень (тоді як РДА – виконавчий орган, працівники якого призначаються дер­жавою). Декілька років точаться роз­мови, що влада може достроково при­пинити функціонування районних рад у районах, які об’єдналися в одну ОТГ. На території нашого району функціонує декілька громад, тому районна рада, хоч і з відносно невеликим бюдже­том, продовжує працювати. Хоча із сьогоднішнього стану речей, виходить, що більше 80% свого бюджету цей орган витрачає на власне утримання. Для порівняння, минулорічний бюджет районної ради, про виконання якого на сесії також звітували, складав 80,3 млн грн, тоді як цього року видатки набага­то зменшилися, на 2021 рік у бюджет закладено лише 489 тисяч.

Ірина ВОЛОШИНА.

Залишити коментар