В АГРАРНОМУ КРАЇ ПОСІВНА У РОЗПАЛІ (фоторепортаж)

Є у поля своя особлива атмосфера, широкі простори не підвладні часу. Чи не кожен з нас, живучі в аграрному краї родючих чорноземів, бодай раз у житті спостерігав роботу в полі. У мене цей простір викликає особливі емоції. Вони родом з дитинства, адже малою батько-механізатор частенько брав із собою покататися в тракторі. З тієї пори часу пройшло багато, а весняне поле не змінилося – все ж таке чаруюче, просторе і спокійне. Та зовсім не спокійно весняної пори аграріям. Це час, коли треба, вгадуючи погоду, провести посівну кампанію вчасно і правильно, враховуючи всі кліматичні нюанси.

Горох набирається сили

Тут з роками нічого не змінюється, щоправда на зустріч мені з новенького трактора спустився механізатор у світлій сорочці і брюках, що в часи мого дитинства було дивиною, адже ми звикли бачити трактористів у пилюці і мазуті. Механізатор Віктор Хлєбін сіє соняшник. Каже, що з новим тракторм робота не така вже і важка, та часу гаяти ніколи: «Поки погода дозволяє, потрібно встигнути зробити якомога більше. Працюємо в межах світлового дня, і за цей час один трактор встигає засіяти 40–45 гектарів поля».

Механізатор Віктор Хлєбін

У головного агронома «Перспективи» Руслана Грищенка все за планом, затяжна дощова весна його не лякає. Він працює на підприємстві з 1997 року, за його словами, останні десять років жодна весна не повторилась. Щороку погодні умови диктують новий сценарій роботи: «Цього року весна настала вчасно. 20 березня ми вийшли в поле, підживили всі озимі, обробили гербіцидами. Зараз сіємо просо, соняшник та займаємося хімічною обробкою гороху. Посівна кампанія у нас вже на стадії завершення, посіяли 70% культур, тому, за гарної погоди, роботи залишилося на 4–5 днів. Майже вся техніка для обробітку у підприємства нова, а це дає набагато більші можливості у роботі і плануванні посівної. До 15 травня плануємо відсіятись повністю, а далі – догляд за соняшником і підготовка до жнив». Нині найсприятливіший період для посівної – достатньо волога земля, плюсова температура повітря.

Володимир Євтушенко, Олег Храпов, Руслан Грищенко

Сезон польових робіт у «Перспективі» починається з січня-лютого і традиційно закінчується до 15 листопада, у переддень свята працівників сільського господарства. За цей період механізатори заробляють достойну зарплату, за словами головного агронома, не менше, ніж на сезонних роботах у Польщі. Та попри це, молодь іде працювати у аграрні підприємства досить неохоче, більшість працівників – пенсіонери.

В процесі хімічної обробки гороху                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Ірина ВОЛОШИНА

Залишити коментар