Про загрози для Нікополя, ситуацію щодо 9 травня та комендантську годину

6 травня голова Нікопольської військової адміністрації Євген Євтушенко на своїй сторінці у Фейсбук опублікував допис, в я кому попросив мешканців Нікополя покинути вулиці. Пізніше він прокоментував причини такого прохання, а також відповів на деякі нагальні питання.

Тож коротко про основне із виступу голови ВА:

  • Є декілька видів тривог конкретно для Нікопольського району. Серед них: загальнодержавні та загальнообласні. Коли десь на території росії піднімається і заходить на бойовий курс літак, який несе на борту ракети типу «Калібр», в областях України вмикається повітряна тривога і лунає до того часу, коли стане зрозуміло, в яку точку влучить ракета. На це може піти одна, дві, навіть три години. Для Нікополя є ще й інший вид тривоги, про який ми хочемо попереджувати людей. Це тривоги, коли ми отримуємо інформацію щодо небезпеки, яка стосується конкретного району або конкретного міста. Сьогодні така тривога стосувалася міста Нікополь, до того ж, вона наклалася на загальнодержавну тривогу. З відомих причин детальну інформацію дати не можу. Може статися так, що не маючи повідомлень про загальну тривогу, мешканці можуть отримати повідомлення про загрозу лише окремій території. Це два різних випадки і дві різні тривоги. При появі загрози для Нікополя, Покрова, Марганця, громад, ми повідомлятимемо про це через всі можливі офіційні канали зв’язку.
  • 9 травня ми не святкуємо, це загальнодержавна позиція. У нас буде звичайний робочій понеділок. 8 травня, в День пам’яті та примирення, ми вшануємо жертв Другої світової війни. Пам’ятаємо про заборону використання символіки, яка раніше була символом перемоги у Другій світовій, але тепер спотворена російською пропагандою, що зробила її символом окупації росією прилеглих територій. Комендантська година на цих вихідних та в понеділок залишиться незмінною.
  • Об’єктивної інформації про провокації, небезпеки або «нечувані бомбардування» на 9 травня немає. Давайте не будемо лякати один одного. Якщо виникатимуть загрози, жителі Нікопольщини будуть обов’язково поінформовані. Якщо інформації з офіційних джерел немає, не звертайте уваги на фейки і плітки, які сіють паніку. Пам’ятайте, що ворог веде інформаційну війну.

«Підсумовуючи вищесказане, я хотів би зробити акцент на декількох речах. Перше: довіряйте офіційним медіа. Друге: будьте толерантними і поважайте один одного. Ми з вами одна країна, тому не шукайте ворога в середині країни. Третє: на травневі свята шашлики та гулянки з великою кількістю алкоголю, гучною музикою не на часі. Давайте мати повагу до тих, хто на фронтах в окопах боронить нашу землю.  Дякуючи їм у нас сьогодні не Буча і не Ірпінь. Давайте 8 травня згадаємо Другу світову війну, а 9 травня з вдячністю згадаємо цих людей», – наголосив Євген Євтушенко.

Ірина ВОЛОШИНА.

Залишити коментар