Право вийти на пенсію достроково одержала ще одна категорія українців

Батьки, у яких діти хворі на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлена інвалідність, і які виховали їх до досягнення шестирічного віку, мають право на дострокове призначення пенсії за віком. Таке право надається одному з батьків, згідно із Законом України від 15 лютого 2022 року №2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства».

Яка дитина вважається «важко хворою», згідно із законом?

Тяжко хвора дитина, якій не встановлена ​​інвалідність, – це дитина, хвора на важку перинатальну ураження нервової системи, тяжку вроджену порок розвитку, рідке орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.

Коли призначається дострокова пенсія?

  • матерям тяжко хворих дітей така пенсія призначається після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу;
  • батькові дитини така пенсія може бути призначена на вибір матері або у разі її відсутності після досягнення нею 55 років і за наявності у неї страхового стажу не менше 20 років.

Які документи потрібно надати для дострокової пенсії?

  • заява про призначення такої пенсії;
  • документ про народження дитини;
  • довідку медичного закладу про захворювання дитини, яка мала місце до шестирічного віку.

Залишити коментар