«Основна задача – покращення якості життя нікопольців» – Олександр Саюк 100 днів на посаді

Кредити для ОСББ, електронний квиток, новий 25-й маршрут та куди підуть «екологічні» гроші Нікополя?

16 березня міський голова Олександр Саюк зібрав представників ЗМІ на прес-конференцію з нагоди 100 днів на посаді. Йшлося переважно про зміни, які чекають на інфраструктуру Нікополя протягом найближчих кількох років. Зокрема про комунальну сферу, громадський транспорт, низку соціальних проєктів.

«Відкритість – мій основ­ний принцип, я постараюсь максимально чітко доне­сти свою позицію. Щоб всі розуміли чим займаюсь я, моя команда та депутатсь­кий корпус, – зазначив Олек­сандр Іванович на початку зустрічі. – Основна задача місцевого самоврядування і влади міста – покращення якості життя нікопольців».

 

Є ГРОШІ –  БУДЕ РОЗВИТОК

– Бюджет міста на 2021 рік склав 980 мільйонів. За попередній рік залишилася 20-мільйонна кредиторська заборгованість, яку потрібно повернути з основного бюд­жету. До нього додається 320-мільйонний борг по тепломережі, який висить над містом як дамоклів меч і може в будь-який момент лягти на міський бюджет та 19-мільйонний борг КП «Нікопольводоканал». Бюд­жет розвитку складає лише 7% від основного бюджету, тобто 70 мільйонів. Це ті гроші, на які сьогодні можна розвивати місто. Це, звичай­но, замало. Отже, щоб місто процвітало і людям було комфортніше в ньому жити, потрібно сконцентрувати всі сили на наповненні бюджету. Є гроші – є розвиток, немає грошей – немає розвитку.

ОРЕНДА ЗЕМЛІ – ПРИНЦИПОВЕ ПИТАННЯ

– Земля, яка знахо­диться в Нікополі – це власність нікопольців. Всі, хто ведуть на ній госпо­дарську діяльність, повинні сплачувати оренду. Це ве­ликий відсоток наповнен­ня бюджету. Сьогодні це окремий напрямок нашої роботи. Станом на гру­день було укладено 420 договорів земельної орен­ди, що поповнило міський бюджет на 35 млн грн. Це повний провал у земельній роботі. Для порівняння: у сусідньому Покрові, який втричі менший Нікополя, поповнення бюджету від оренди землі складає близь­ко 80 мільйонів. Розробле­но механізм виявлення і вирішення цих питань. Всі, хто не платив орендну плату, повинні будуть відшкодувати місту збитки за користу­вання і укласти договори оренди. Тому звертаюсь до бізнесменів і заявляю: зі мною домовлятися не треба. Немає договору оренди – укладайте. Ухиляєтесь – тоді ми прийдемо до вас.

Те саме стосується і оренди приміщень. Жодне приміщення, яке може кож­ного року приносити дохід у бюджет, не буде продано. Не дивлячись ні на прізвища, ні на запропоновані суми. Орендна ціна також буде переглянута, з урахуванням реальної вартості.

АУДИТ  КОМУНАЛЬНИХ  ПІДПРИЄМСТВ

– Можна замовляти послу­ги у приватних підрядників, або ж розвивати свої комунальні підприємства. Однозначно, більше плюсів у комунальників. Ми про­ведемо аудит усіх КП міста. На сьогодні, наприклад, за результатами перевірки футбольного клубу, було виявлено масштабні розкра­дання. Вся інформація пере­дана правоохоронцям. Також проведено перевірку КП «Ри­туальна служба» та «Центр соціальної торгівлі», на черзі «Нікопольводоканал».

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ІНФРАСТРУКТУРА МІСТА НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ

Планується модернізація систем опалення. Так як великі відрахування з бюджету (приблизно 80 млн), йдуть на оплату енергоносіїв (опалення шкіл, садочків, лікарень, спортивних залів та інших комунальних закладів) з метою подальшої економії, місто розпочинає робо­ту з модернізації котелень. В цьому році котли в семи газових котельнях, будуть замінені на твердопаливні. «На екологічну ситуацію в місті це ніяк не вплине, адже планується встановлення імпортної електроніки та об­ладнання, яке дає майже 100% згорання», – запевнив міський голова.

ОСББ пропонують вигідні кредити. Сьогодні немає жодного будинку на балансі міста, всі будинки під управлінням ОСББ. Люди повинні розуміти, що вони є господарями свого майна. Влада знайшла організації, які сьогодні надають ОСББ вигідні кредити, користую­чись якими вони зможуть по­вертати близько 70 % вкла­дених коштів.

У квітні придбають чотири одиниці техніки для прибирання доріг після зимової посипки. Це два навісних бункери із щітками на трактори та одна стаціонарна причепна механічна прибирально-підмітальна машина «Бродвей».

У 2021 році встанов­лять освітлення на всіх вулицях міста, а перегорілі лампи мінятимуться невідкладно. Цим займатиметься аварійна служба «Міськавтодору».

Зменшиться термін відновлення електроме­реж після ремонту, депу­тати виділили на це кошти з міського бюджету, якщо це завдання не виконають – в кінці року мер обіцяє кадрові перестановки.

На базі КП «Соціальна торгівля» буде створено соціальні аптеки у віддалених частинах міста. Процес підготовки вже розпочато. Це питання мер планує вирішити в межах двох років.

Реконструкцію «горбатого» мосту відтерміновують. Роботи по відводу води, проведені в грудні ми­нулого року, сприяли тому, що руйнування мосту при­пинилися. Тому на сьогодні є можливість не будувати новий міст, а реконструюва­ти діючий. Весною обмежать рух мостом двома смугами та завершать поточні ремонтні роботи, завдяки яким міст буде безпечно використову­ватися до реконструкції. Ос­новне завдання цього року – створення проєкту та пошук фінансування на ремонт, який планують розпочати у 2022 році.

Розробка електрон­ного проїзного квитка для пасажирів Нікополя триває, у 2022 році планується його запровадження. Це дасть можливість контролювати пе­ревезення як пільговиків так і «платної» категорії пасажирів, та допоможе розраховувати тарифи. В майбутньому місто планує перейти на електро­транспорт. Але не раніше як за 5 років.

Розпочали роботу над за­пуском нового 25 автобусу, який курсуватиме за маршрутом: Чка­ловський – залізничний вокзал – 10, 20 школи – вул. Шевченка – ста­ра частина міста. Він буде частково платний, частково пільговий. Його давно потребували мешканці.

Будівництво басейну планується завершити у поточному році. На цю справу закладено 30 мільйонів грн з обласного бюд­жету, та 70 мільйонів грн – з дер­жавного. Коштів достатньо для закінчення будівництва басейну. Від Нікополя вимагалося забез­печення потужності електроенергії на цей об’єкт, влітку необхідна потужність буде.

Проводяться переговори, щодо часткового фінансування із обласного бюджету відновлення парку «Перемоги». Проєкт знаходиться в області, наразі до нього вносять зміни. Як тільки питання вирішиться – реконструкція почнеться.

На базі 4 поліклініки планується створення медичного комплексу, де люди зможуть отри­мати якісну та комплексну медичну допомогу. На першому поверсі – відділення екстреної медичної до­помоги, на другому і третьому – реанімаційні, на п’ятому – сучасне хірургічне відділення.

«Екологічні» кошти ви­тратять на модернізацію оздоровчих та спортив­них установ міста. Із 12–13 мільйонів компенсації ризику про­живання поблизу АЕС, які надхо­дять щорічно у бюджет Нікополя, цьогоріч профінансують створення хірургічного відділення на базі 4 поліклініки та реставрацію стадіону «Трубник».

Влада, спільно з поліцією, покращать безпеку міста. Міська рада заклала кошти на купівлю патрульного автомобіля, та близько 600 тисяч грн на пали­во для поліцейських машин. Також збільшено фінансування на камери відеоспостереження, зображення з яких виведено на пульти поліції та міськради.

ПРО БЕЗКОШТОВНІ ПОСЛУГИ

– Слово безкоштовно – хтось повинен купити, – наголосив Олек­сандр Саюк. – Це реалії нашого життя. Можна зробити у місті без­коштовним абсолютно все. Але тоді не буде міста. Ми надаємо безоплатні послуги у сфері спорту, культури деяких інших напрямках, але не більше. Наша задача кон­тролювати кошти, які сплачують нікопольці, стежити щоб вони йшли на розвиток нашого міста, а не ко­мусь в кишеню.

Ірина ВОЛОШИНА.

Залишити коментар