Кредити для ОСББ, електронний квиток, новий 25-й маршрут та куди підуть «екологічні» гроші Нікополя?
16 березня міський голова Олександр Саюк зібрав представників ЗМІ на прес-конференцію з нагоди 100 днів на посаді. Йшлося переважно про зміни, які чекають на інфраструктуру Нікополя протягом найближчих кількох років. Зокрема про комунальну сферу, громадський транспорт, низку соціальних проєктів.
«Відкритість – мій основний принцип, я постараюсь максимально чітко донести свою позицію. Щоб всі розуміли чим займаюсь я, моя команда та депутатський корпус, – зазначив Олександр Іванович на початку зустрічі. – Основна задача місцевого самоврядування і влади міста – покращення якості життя нікопольців».
Є ГРОШІ – БУДЕ РОЗВИТОК
– Бюджет міста на 2021 рік склав 980 мільйонів. За попередній рік залишилася 20-мільйонна кредиторська заборгованість, яку потрібно повернути з основного бюджету. До нього додається 320-мільйонний борг по тепломережі, який висить над містом як дамоклів меч і може в будь-який момент лягти на міський бюджет та 19-мільйонний борг КП «Нікопольводоканал». Бюджет розвитку складає лише 7% від основного бюджету, тобто 70 мільйонів. Це ті гроші, на які сьогодні можна розвивати місто. Це, звичайно, замало. Отже, щоб місто процвітало і людям було комфортніше в ньому жити, потрібно сконцентрувати всі сили на наповненні бюджету. Є гроші – є розвиток, немає грошей – немає розвитку.
ОРЕНДА ЗЕМЛІ – ПРИНЦИПОВЕ ПИТАННЯ
– Земля, яка знаходиться в Нікополі – це власність нікопольців. Всі, хто ведуть на ній господарську діяльність, повинні сплачувати оренду. Це великий відсоток наповнення бюджету. Сьогодні це окремий напрямок нашої роботи. Станом на грудень було укладено 420 договорів земельної оренди, що поповнило міський бюджет на 35 млн грн. Це повний провал у земельній роботі. Для порівняння: у сусідньому Покрові, який втричі менший Нікополя, поповнення бюджету від оренди землі складає близько 80 мільйонів. Розроблено механізм виявлення і вирішення цих питань. Всі, хто не платив орендну плату, повинні будуть відшкодувати місту збитки за користування і укласти договори оренди. Тому звертаюсь до бізнесменів і заявляю: зі мною домовлятися не треба. Немає договору оренди – укладайте. Ухиляєтесь – тоді ми прийдемо до вас.
Те саме стосується і оренди приміщень. Жодне приміщення, яке може кожного року приносити дохід у бюджет, не буде продано. Не дивлячись ні на прізвища, ні на запропоновані суми. Орендна ціна також буде переглянута, з урахуванням реальної вартості.
АУДИТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
– Можна замовляти послуги у приватних підрядників, або ж розвивати свої комунальні підприємства. Однозначно, більше плюсів у комунальників. Ми проведемо аудит усіх КП міста. На сьогодні, наприклад, за результатами перевірки футбольного клубу, було виявлено масштабні розкрадання. Вся інформація передана правоохоронцям. Також проведено перевірку КП «Ритуальна служба» та «Центр соціальної торгівлі», на черзі «Нікопольводоканал».
ЯК ЗМІНИТЬСЯ ІНФРАСТРУКТУРА МІСТА НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
Планується модернізація систем опалення. Так як великі відрахування з бюджету (приблизно 80 млн), йдуть на оплату енергоносіїв (опалення шкіл, садочків, лікарень, спортивних залів та інших комунальних закладів) з метою подальшої економії, місто розпочинає роботу з модернізації котелень. В цьому році котли в семи газових котельнях, будуть замінені на твердопаливні. «На екологічну ситуацію в місті це ніяк не вплине, адже планується встановлення імпортної електроніки та обладнання, яке дає майже 100% згорання», – запевнив міський голова.
ОСББ пропонують вигідні кредити. Сьогодні немає жодного будинку на балансі міста, всі будинки під управлінням ОСББ. Люди повинні розуміти, що вони є господарями свого майна. Влада знайшла організації, які сьогодні надають ОСББ вигідні кредити, користуючись якими вони зможуть повертати близько 70 % вкладених коштів.
У квітні придбають чотири одиниці техніки для прибирання доріг після зимової посипки. Це два навісних бункери із щітками на трактори та одна стаціонарна причепна механічна прибирально-підмітальна машина «Бродвей».
У 2021 році встановлять освітлення на всіх вулицях міста, а перегорілі лампи мінятимуться невідкладно. Цим займатиметься аварійна служба «Міськавтодору».
Зменшиться термін відновлення електромереж після ремонту, депутати виділили на це кошти з міського бюджету, якщо це завдання не виконають – в кінці року мер обіцяє кадрові перестановки.
На базі КП «Соціальна торгівля» буде створено соціальні аптеки у віддалених частинах міста. Процес підготовки вже розпочато. Це питання мер планує вирішити в межах двох років.
Реконструкцію «горбатого» мосту відтерміновують. Роботи по відводу води, проведені в грудні минулого року, сприяли тому, що руйнування мосту припинилися. Тому на сьогодні є можливість не будувати новий міст, а реконструювати діючий. Весною обмежать рух мостом двома смугами та завершать поточні ремонтні роботи, завдяки яким міст буде безпечно використовуватися до реконструкції. Основне завдання цього року – створення проєкту та пошук фінансування на ремонт, який планують розпочати у 2022 році.
Розробка електронного проїзного квитка для пасажирів Нікополя триває, у 2022 році планується його запровадження. Це дасть можливість контролювати перевезення як пільговиків так і «платної» категорії пасажирів, та допоможе розраховувати тарифи. В майбутньому місто планує перейти на електротранспорт. Але не раніше як за 5 років.
Розпочали роботу над запуском нового 25 автобусу, який курсуватиме за маршрутом: Чкаловський – залізничний вокзал – 10, 20 школи – вул. Шевченка – стара частина міста. Він буде частково платний, частково пільговий. Його давно потребували мешканці.
Будівництво басейну планується завершити у поточному році. На цю справу закладено 30 мільйонів грн з обласного бюджету, та 70 мільйонів грн – з державного. Коштів достатньо для закінчення будівництва басейну. Від Нікополя вимагалося забезпечення потужності електроенергії на цей об’єкт, влітку необхідна потужність буде.
Проводяться переговори, щодо часткового фінансування із обласного бюджету відновлення парку «Перемоги». Проєкт знаходиться в області, наразі до нього вносять зміни. Як тільки питання вирішиться – реконструкція почнеться.
На базі 4 поліклініки планується створення медичного комплексу, де люди зможуть отримати якісну та комплексну медичну допомогу. На першому поверсі – відділення екстреної медичної допомоги, на другому і третьому – реанімаційні, на п’ятому – сучасне хірургічне відділення.
«Екологічні» кошти витратять на модернізацію оздоровчих та спортивних установ міста. Із 12–13 мільйонів компенсації ризику проживання поблизу АЕС, які надходять щорічно у бюджет Нікополя, цьогоріч профінансують створення хірургічного відділення на базі 4 поліклініки та реставрацію стадіону «Трубник».
Влада, спільно з поліцією, покращать безпеку міста. Міська рада заклала кошти на купівлю патрульного автомобіля, та близько 600 тисяч грн на паливо для поліцейських машин. Також збільшено фінансування на камери відеоспостереження, зображення з яких виведено на пульти поліції та міськради.
ПРО БЕЗКОШТОВНІ ПОСЛУГИ
– Слово безкоштовно – хтось повинен купити, – наголосив Олександр Саюк. – Це реалії нашого життя. Можна зробити у місті безкоштовним абсолютно все. Але тоді не буде міста. Ми надаємо безоплатні послуги у сфері спорту, культури деяких інших напрямках, але не більше. Наша задача контролювати кошти, які сплачують нікопольці, стежити щоб вони йшли на розвиток нашого міста, а не комусь в кишеню.
Ірина ВОЛОШИНА.