Нововведення щодо коштів за “пакунок малюка” під час воєнного стану

Кожна сім’я у якої народилась дитина, має право отримати від держави “бебі-бокс” або обрати одноразову грошову компенсацію за дану послугу .

Допомогу можна отримати впродовж 30 днів після народження дитини,  батьки мають право обирати між речами першої необхідності для малечі або коштами. У випадку обрання коштів,  у пологовому будинку, матір пише відмову від “бебі-боксу”.

З подальшою процедурою, як отримати кошти, можна ознайомитись на сайті Дія.

У Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляють про новвоведення у даній послузі, у зв’язку із запровадженням воєнного стану на території України, зокрема:

  • Не потрібно відкривати новий рахунок в АТ КБ “Приватбанк”, достатньо уже наявного рахунку в зазначеному банку для зарахування коштів.
  • Обмеження на термін витрати грошової компенсації “пакунок малюка” знято на час воєнного стану та ще один місяць після його припинення. (Нагадаємо, що раніше їх потрібно було використати протягом 12 місяців з дня зарахування на картку, в іншому випадку держава відзивала гроші назад).
  • Цільове обмеження також знято. На період запровадження воєнного стану в Україні та ще місяць після його зняття, кошти можна використовувати на продукти харчування, ліки, одяг, придбання пального, вивезення дитини в безпечне місце, тощо.
  • Кошти компенсації “пакунок малюка” можна зняти, перерахувати на іншу картку, оплатити онлайн необхідні витрати.

Для отримання компенсації за послугою “пакунок малюка”, один із батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги “пакунок малюка”. У випадку, якщо свідоцтва немає, достатньо додати копію документа,  що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.

У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Заява та всі необхідні документи подаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, виконавчих органів міських, сільських, селищних, районних рад, до Центрів  надання адміністративних послуг за місцем проживання (перебування).

Залишити коментар