На нікопольському пляжі відзначили Хрещення Господнє (фоторепортаж)

19 січня православні християни відзначили Хрещення Господнє. Це свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. З давніх-давен Водохреща було одним з найважливішим зимових свят. До нього люди ретельно готувалися: прибирали в будинках, вимивали вікна та виносили сміття. Ввечері обов’язково йшли до церкви та освячували воду або набирали її з ополонки. Традиції наших пращурів збереглися й донині.

Напередодні Водохреща у всіх храмах Нікополя й району пройшли святкові богослужіння. 19 січня на міському пляжі священники одразу двох православних церков провели чин Великого освячення води.

 

О 12 годині дня благочинний церков ПЦУ Нікополя та району ігумен Меркурій Скороход разом з собором духовенства освятили воду Каховського водосховища на міській рятувальній станції. На освячення води прийшло багато вірян з різних районів Нікополя.

Після здійснення обряду Великого освячення води благочинний церков ПЦУ Нікополя та району ігумен Меркурій Скороход зазначив, що Хрещення Господнє – це духовна подія, яка відкриває той дороговказ, що показав Спаситель кожній людині для отримання спасіння у вічному житті. Адже, прийшовши до церкви, кожен із нас проходить таїнство хрещення. Саме через нього відкриваються духовні двері для людського спасіння. На закінчення Великого освячення води священники окропили водою усіх присутніх, а козаки пригощали смачним кулешем.

У той самий час, чин Великого освячення води на центральному міському пляжі проводили священники Спасо-Преображенського собору.

По закінченню обряду парафіян пригощали гарячим чаєм. А найсміліші нікопольці купалися у крижаній воді Каховського водосховища. Серед них були не тільки дорослі, а й діти. Ті, хто наважився на такий крок, вірять, що їм вдалося змити гріхи й духовно оновитися.

Марина ЩУЧЕНКО.

Залишити коментар